Ženska fudbalska reprezentacija Srbije igraće u grupi A1 Lige nacija protiv Švedske, Italije i Danske, odlučeno je danas žrebom u Nionu.

U grupi A2 biće Francuska, Holandija, Poljska i Republika Irska. U grupi A3 se nalaze Španija, Engleska, Island i Ukrajina, dok će u grupi A4 biti Nemačka, Norveška, Austrija i Slovenija.
Utakmice Lige nacija će biti odigrane od februara do juna 2026. godine. Pobednici grupa izboriće plasman na Svetsko prvenstvo, koje će 2027. godine biti održano u Brazilu, a preostale selekcije odlaze u baraž, koji je na programu od oktobra do decembra sledeće godine.
Srbiju su na žrebu u Nionu predstavljale potpredsednica FSS Sandra Sremčević i tim menadžer A selekcije Bojana Veselinović.
„Pred nama je izazov koji prihvatamo s maksimalnom motivacijom. Grupa je izuzetno zahtevna. Svaki protivnik ima i kvalitet i iskustvo i igračice koje mogu da naprave razliku u svakom trenutku. Poštujemo sve, ali se nikoga ne plašimo“, izjavila je selektorka Srbije Lidija Stojkanović, preneo je zvanični sajt FSS.
„Fokusiraćemo se na sebe, na svoj razvoj, na ono što mi želimo u igri. Da iz svakog meča izvučemo maksimum. U ovakvim grupama često odlučuju nijanse, forma igračica u datom trenutku, trenutak inspiracije ili greška. Znamo šta hoćemo i koliko možemo. Verujem u svoje igračice i u naš rad. Sigurna sam da ćemo pokazati da zaslužujemo da budemo deo ovako jake grupe„, dodala je Stojkanović.
Hypetv/J.V.
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!