
Princeza od Velsa i supruga princa Vilijama, Kejt Midlton, upozorila je na sve prisutniji problem u savremenom društvu, prekomernu upotrebu pametnih telefona i kompjutera, koja, prema njenim rečima, dovodi do „epidemije razdvajanja“ u porodicama.
Kako prenose britanski mediji, Kejt je istakla da tehnologija, iako korisna, sve češće narušava kvalitet porodičnog vremena, posebno kada je u pitanju odnos roditelja i dece.
– Iako digitalni uređaji treba da nas povezuju, oni često postižu upravo suprotno – napisala je princeza u eseju koji je sačinila u saradnji sa profesorom sa medicinskog fakulteta na Harvardu, Robertom Voldingerom, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Ona je dodala da nam smartfoni i ostali uređaji konstantno odvlače pažnju i kvare vreme koje porodica provodi zajedno.
– Mi smo fizički prisutni, ali mentalno odsutni, i nismo u stanju da se u potpunosti posvetimo komunikaciji sa ljudima ispred sebe – napisala je princeza.
Kako je navela, istraživanja pokazuju značaj stvaranja srdačnih i zdravih odnosa među porodicama i ljudima, ali socijalni trend ide u suprotnom pravcu, tako da ima sve više usamljenih i izolovanih pojedinaca, a članovi porodice ne posvećuju adekvatnu pažnju jedni drugima.
Kejt je upozorila da je ovaj problem posebno akutan za današnju decu koja žive u svetu zaokupljenom digitalnom tehnologijom. U eseju objavljenom na sajtu Centra kraljevske fondacije za rano detinjstvo, ona je navela da decu treba ohrabrivati da razvijaju socijalne i emotivne veštine koje će im pomoću u toku života.
Njen suprug, princ Vilijam, izjavio je nedavno da nijedno od njihovo troje dece ne poseduje smartfon.
Hypetv.rs/M.K.
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!