„U laži su kratke noge“ Predsednik poslao moćnu poruku: „Opet sam jedini koji nije prihvatio Deklaraciju“ (VIDEO)
Predsednik poslao moćnu poruku
Na 4. samitu Ukrajina–Jugoistočna Evropa, održanom 11. juna u Odesi, Srbija je ostala jedina zemlja u regionu koja nije podržala zajedničku deklaraciju sa snažnim antiruskim tonom.

Dokument sadrži 19 tačaka, među kojima su:
– optužbe za „nezakonitu i ničim izazvanu agresiju na Ukrajinu“
– poziv na dodatne sankcije protiv Rusije
– podrška članstvu Ukrajine u EU i NATO-u
– inicijativa za formiranje specijalnog tribunala za ruske ratne zločine
Predsednik poslao moćnu poruku
Vučić je odgovorio i na tvrdnje da je njegova poseta Ukrajini bila nenajavljena. Dotakao se i komentara da je to navodno novo „balansiranje“.
„A šta sam i koga izdao? Rusiju? Čime? Time što sam došao na samit? Pa ovo mi je četvrti put da sam na samitu Jugoistočne Evrope i Ukrajine. I opet sam jedini koji nije prihvatio deklaraciju. Za razliku od njih koji bi prihvatili sve protiv Rusije, sve što mogu. Ali to vam govori o njihovoj potpunoj pogubljenosti. O tome da više ne znaju ni šta žele.“
View this post on Instagram
Ovim se Vučić direktno osvrnuo na napise nedeljnika Vreme, kao i kritike medija N1 i Nova S. Ovi mediji su insinuirali da se Srbija udaljava od Rusije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na Instagramu je poručio:
„U laži su kratke noge. Opet sam jedini koji nije prihvatio Deklaraciju. Ponosan sam na politiku Srbije, na našu samostalnost, na našu nezavisnost.“
Hypetv.rs/Alo.rs