VUČIĆ: „VEOMA SAM ZABRINUT ZBOG NAJAVE STUDENTA IZ PARKA DA HOĆE DA ŠTRAJKUJU GLAĐU“
Vučić najavi o štrajku glađu studenata
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na sastanku sa delegacijom studenata koji žele da uče da je veoma zabrinut zbog njihove najave da će stupiti u štajk glađu. Ukoliko svi fakulteti ne počnu da rade do 1. juna. Student Miloš Pavlović je rekao da su se odlučili na taj poslednji korak kako bi ostvarili pravo na obrazovanje.

“Drago mi je da vas vidim. Prvo ću ja vas da čujem, da mi kažete šta se to promenilo, šta se to popravilo. Video sam da su se neki vratili makar u Niš na svoje fakultete, da mogu da uče. Video sam da vas dvojicu nisu pustili na vaše fakultete u Novom Sadu i u Beogradu, kao da imaju svako pravo da tako nešto urade”, rekao je Vučić delegaciji studenata koji hoće da uče, u kojoj su pored Pavlovića i studenti Vladimir Balać i Luka Lalošević.
Vučić se sastao sa studentima iz parka
Predsednik ih je, u Predsedništvu Srbije, pitao da mu kažu šta planiraju.
“Jer sam bio veoma zabrinut vašim najavama o štrajku glađu koje bih hteo da čujem, vaše ideje, probleme sa kojima se suočavate, pa da probamo da ih rešimo”, naveo je Vučić.
Pavlović je zahvalio Vučiću u ime svih studenata iz Pionirskog parka koji 89 dana borave tamo, kako je rekao po kiši, po zimi, snegu, a sada i na suncu
“Mi vas mnogo poštujemo i znamo da smo ponekad možda i dosadni, ali mi tražimo od vas samo da se školujemo. I kada pogledate mesece koji su iza nas, fakulteti su nam blokirani. Mi ne možemo, kao što ste videli, da idemo na naše fakultete, da učimo, da se obrazujemo. Oni su nam uništili godinu dana, godinu dana koja se ne može nadoknaditi. Naši kolege iz regiona, kada pogledate, imaju sve vreme pravo na školovanje. Oni se školuju i daleko idu napred, dok mi ostajemo iza njih, kada pogledamo tek Evropu. Tako da mi veoma stagniramo”, rekao je Pavlović.

Naveo je da su u prošloj akademskoj godini na njegovom fakultetu, kolega i on napisali jedan naučno-istraživački rad na temu anatomske varijacije u završetku desne i leve koronarne arterije i njihovog kliničkog značaja i prezentovali to na jednom studentskom kongresu sa internacionalnim učešćem.
“Ove godine smo prijavili rad na temu, odnosno prijavili smo se da pišemo rad na temu komparativne studije detekcije miokardnog premošćavanja, analizom različitih metoda i trebali smo sve ovo vreme da pišemo taj rad, ali Anatomski institut na mom fakultetu je blokiran te nismo uspeli da pišemo taj rad i samim tim da ga prezentujemo na opet internacionalnom kongresu, da se takmičimo sa našim vršnjacima u pisanju tih naučnih radova. Tako da ovo ostavlja ogromne posledice po sve nas i mi jednostavno pokušavali smo da pišemo mejlove i pisma, kao što znate, niko na njih nije odgovarao. Pokušali smo potom i sa krivičnim prijavama, pisali smo ih, podnosili, ali da nema efekta“, istakao je Pavlović.

Naveo je da su razgovarali i sa evropskom komesarkom Martom Kos.
“Iako smo se, da kažem, makar malo ponadali, ni to nije imalo efekta. Jednostavno, mi više ne vidimo kuda. Mi ne želimo da u fokusu bude ko je za koga. Mi želimo da znanje bude u fokusu. To je jedino što treba. I svedoci smo da su i ljudi na vlasti, ali i mi, studenti koji želimo da učimo, da smo apsolutno poštovali sve principe demokratije i uvažavali ih potpuno. Dok oni nas, evo, i teraju iz Pionirskog parka, nazivaju psihičkim bolesnicima. Jednostavno, nemamo kuda i zbog toga smo se odlučili na poslednji korak – štrajk glađu”, rekao je Pavlović.
HypeTv.rs/Tanjug/I.R.
Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM.
POSLE 15 GODINA MIROSLAV ILIĆ SE VRAĆA U ARENU ZAGREB! “Nema dana kad me neko iz Hrvatske ne zove na nastupe”

Na velikoj pozornici Arene Zagreb pridružiće mu se veliki orkestar. Ali i nekoliko slavnih gostiju, koji se drže u tajnosti do poslednjeg dana. A sve kako bi se ova dugoiščekivano veče zaista mogla nazvati spektaklom. Tom prilikom će Miroslav Ilić u Zagrebu proslaviti više od 50 godina uspešne karijere kao što je nedavno napravio u Beogradu.
“Biće to noć puna sećanja jer su već tri generacije stasale uz moje pesme. Jedan sam od retkih izvođača kojem na koncerte dolaze deca, roditelji, bake i dede. Svi žele da zapevaju i popiju. A kad vidim takvu publiku ispred sebe, meni to daje snagu da poletim. Publika me pomlađuje i koliko god imao godina, pevaću i u dubokoj starosti. Dok me god glas bude služio i dok me ne iznesu s pozornice”, istakao je čuveni pevač.
Sada već davnih godina, sedamdesetih i osamdesetih Miroslav Ilić bio je seks simbol bivše Jugoslavije. Kao stariji kolega uveo je mnoge današnje zvezde u svet estrade. Sa Zdravkom Čolićem se još pre 40 godina takmičio ko će imati više obožavateljki i koncerata. Danas, kad je već deda, prilaze mu i dalje žene svih generacija.