Danas počinje proba male mature! Nova odluka o ocenjivanju!?
Danas počinje proba male mature
U Srbiji đaci polažu matematiku, dok će srpski jezik biti organizovan do 30.aprila! Počela je proba male mature!

Ova godina najteža je do sada u smislu da su đaci već izgubili veliki broj časova! Takođe su i propustili pozamašni deo gradiva.
Proba male mature je trebalo da bude održana 21. i 22. marta, a ona je pomerena za kraj aprila.
Ranijih godina dešavalo se da rezultati sa mature utiču i na zaključnu ocenu iz predmeta koji se polažu.
Tačnije, rezultati posluže nastavnicima kao važan pokazatelj koliko je neki đak zaista napredovao u gradivu. Kako su nam sada rekli, zbog specifične situacije, proba mature služiće isključivo đacima, da sami vide na čemu treba da porade kako bi što bolje prošli na konačnom završnom ispitu.
Hypetv/S.S.
Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
HYPE ZVEZDE
Prijavite se online putem linka OVDE, ali ako ne stignete da se prijavite – ne brinite, biće moguće i na licu mesta!
Adrenalin, dobra energija i prilika da baš ti postaneš nova HYPE zvezda!
OBAVEZNO pripremi:
– 1 BRZU pesmu
– 1 SPORU pesmu
(ili dve brze, ako želiš da zapališ binu! )
Dajte sve od sebe i pripremite se da ZABLISTATE! Audicija u svim gradovima počinje u 12 časova. Vidimo se!
POSLE 15 GODINA MIROSLAV ILIĆ SE VRAĆA U ARENU ZAGREB! “Nema dana kad me neko iz Hrvatske ne zove na nastupe”
Na velikoj pozornici Arene Zagreb pridružiće mu se veliki orkestar. Ali i nekoliko slavnih gostiju, koji se drže u tajnosti do poslednjeg dana. A sve kako bi se ova dugoiščekivano veče zaista mogla nazvati spektaklom. Tom prilikom će Miroslav Ilić u Zagrebu proslaviti više od 50 godina uspešne karijere kao što je nedavno napravio u Beogradu.
“Biće to noć puna sećanja jer su već tri generacije stasale uz moje pesme. Jedan sam od retkih izvođača kojem na koncerte dolaze deca, roditelji, bake i dede. Svi žele da zapevaju i popiju. A kad vidim takvu publiku ispred sebe, meni to daje snagu da poletim. Publika me pomlađuje i koliko god imao godina, pevaću i u dubokoj starosti. Dok me god glas bude služio i dok me ne iznesu s pozornice”, istakao je čuveni pevač.