Background adbanner
calendar

Nedelja 16. Mart, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
“Veliko hvala policiji na profesionalnom postupanju”-Ivica Dačić MUP demantuje da su koristili “ZVUČNI TOP” tokom protesta: Studenti i opozicija uputili lažne optužbe NOVA ZASTRAŠUJUĆA TEORIJA O SMRTI DŽINA HEKMANA: Blizak prijatelj smatra da je glavni krivac njegova supruga VERICA RAKOČEVIĆ HOĆE DA PRODA KUĆU NA AVALI?! Dizajnerka spremna na promene, evo koje je mesto pikirala! “UME DA BUDE BUČNA…” Komšije razvezale jezik o Editi Aradinović nakon što je kupila dva stana u Beogradu, evo kako se pevačica PONAŠA DONATELA VIŠE NIJE NA ČELU PORODIČNOG BRENDA: “Insajderi tvrde da je to propast Versaćea” KOLIKO TREBA IMATI DECE? Nauka došla do šok otkrića o starenju i roditeljstvu! SPAVAO SAM SA PREKO 300 ŽENA, PLAĆAO SAM INTIMNE ODNOSE…” Darko Lazić sve šokirao PRIZNANJEM, nacija u ŠOKU “SVE SE LJULJA, SAMO ČEKAM KAD ĆE SVE DA ISPADNE” Ljudi u šoku gledaju u Tijanu Em – svi u čudu šta se USUDILA DA OBUČE! (VIDEO) DVA PUTA SE UDAVALA I RAZVODILA OD ISTOG ČOVEKA Sestra Nataše Bekvalac priznala sve o odnosu sa bivšim mužem VELIKA TUGA U NBA! Preminuo legendarni AS! Ostao je UPAMĆEN po jednom DETALJU! (VIDEO) SUZANA MANČIĆ CEPA DRVA: Voditeljka pokazala da je ŽENA ZA SVE, pa PORUČILA SAMO JEDNO “NE BIH DA PRIČAM O ISPOVEDANJU!” Jelena Kostov izbegla odgovor na ovo pitanje! “NISAM IZMISLILA TRUDNOĆU!” Jelena Kostov: “NIKADA IM TO NEĆU OPROSTITI!” KORISTIO JE CRNU MAGIJU! Šokantne OPTUŽBE na račun nekadašnjeg ljubimca delija! “TEŠKO MI JE! MOLIM TE DA SE ZAUSTAVIMO OVDE!” Jelena Kostov o tragediji koja lomi srca

Radnicima će biti isplaćene zarade koje kasne: Apoteka Beograd neće biti privatizovana u skorije vreme

Objavio: RHT
15/03/2025 8:47 PM

Radnicima će biti isplaćene zarade koje kasne

Grad Beograd je napravio reprogram dugovanja Apoteke Beograd koja su ovom preduzeću ometala poslovanje.

U skladu sa tim, trenutno se ne razmišlja o privatizaciji Apoteke Beograd.

Radnicima će biti isplaćene zarade koje kasne

Foto: YT ptintscreen/Euronews Serbia

Foto: YT printscreen/Euronews Serbia/Apoteka Beograd

– Na sednici Gradskog veća, pretprošlog petka, doneta je odluka da Sekretarijat za zdravstvo preuzme isplatu reprograma duga u iznosu od 1.370.000.000 dinara koji je prethodne dve godine opterećivao naš rad. To će značiti da bi u narednih desetak dana rafovi naših apoteka mogli ponovo da budu puni i da napokon i mi krenemo da poslujemo u punom kapacitetu. – rekao je Nikola Prelević, v. d. direktora Apoteke Beograd.

Minulih dana moglo se upravo čuti da se Apoteka Beograd privatizuje.

– To se prenosi od uva do uva, ali je reč o glasinama. Jer, trenutno se ne radi bilo šta kada je reč o privatizaciji, čak o tome i ne pričamo. A, uostalom, kada bi se i pokrenuo bilo kakav proces privatizacije, on traje najmanje šest meseci. Grad nam je sada izašao u susret i skinuo nam ogromno dugovanje, a mi ćemo se boriti da ova ustanova opstane. – naglasio je Prelević.

On je rekao da će radnicima biti isplaćene i zarade koje kasne.

– Prioritet nam je da sada stabilizujemo primanja i omogućimo da ona budu redovna. Zatim bi trebalo da isplatimo i dugovanja prema zaposlenima, ali i prema dobavljačima koji nisu obuhvaćeni reprogramom. – istakao je Prelević.

Podsetimo,

Foto: YT printscreen/Euronews Serbia/Apoteka Beograd

Foto: YT printscreen/Euronews Serbia/Apoteka Beograd

Stanje u ovoj zdravstvenoj ustanovi nije dobro prethodnih nekoliko godina. Zakomplikovalo se od letos kada su radnicima počele da kasne plate i sve manje robe da stiže na rafove. Problem rada Apoteke Beograd traje još od 2013. godine. Tada je ova ustanova stavljena u neravnopravan položaj u odnosu na privatnike koji su dobili mogućnosti da izdaju lekove na recept.

Poslednjih godina situacija je počela da se usložnjava. Deficit je rastao i jedno vreme je pokrivan iz profita ostvarenog još 2013. Ali kada su se ta sredstva potrošila, problem je postao vidljiv. Dugovanja dobavljačima dostigla su i milijardu i osamsto miliona dinara.

BAČENO 30 TOPOVSKIH UDARA!? Jeziva scena u centru Beograda “Bilo je jezivo!”

Novo rukovodstvo

Grad koji je osnivač ustanove, uplaćivao je novac iz budžeta da bi se obezbedilo kakvo-takvo snabdevanje lekovima. Taj novac, međutim, nije bio dovoljan da se podmire svi rashodi pa se u jednom trenutku pominjala i privatizacija.

Novo rukovodstvo, koje je na dužnost stupilo aprila prošle godine, susrelo se sa ogromnim dugovanjima. Oni su pokušali da saniraju posledice. Smanjen je broj apoteka – sa 107 “srezan” je na 75.

Mnogima se ne sviđa namera da se i ova ustanova privatizuje

Deo zaposlenih je ili otišao u penziju ili prešao kod privatnika pa ih umesto 800 sada ima oko 570. Na taj način su i sredstva potrebna za plate smanjena za više od 35.000.000 dinara. Mnogima se ne sviđa namera da se i ova ustanova privatizuje.

Apoteka Beograd je vrlo važna i zato što ima svoju proizvodnju i u njihovim laboratorijama nastaje oko 150 galenskih proizvoda. Uz to, jedini izrađuju lekove po receptu lekara.

Privedeno 13 osoba: Oglasio se ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić

 

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPPVIBER I TELEGRAM.

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreads!

Hypetv.rs/Politika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner