4. mart 2026.
  • NAJNOVIJE
  • HOROSKOP
  • HYPE ŽENA
Pretraga
Hype TV
Ad imageAd image
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Reading: „Moguće UKIDANJE TROLEJBUSA U BEOGRADU, novi kružni tok kod Sajma“: Šapić o planovima za 2025. godinu
Font ResizerAa
Hype TVHype TV
  • NASLOVNA
  • VESTI
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
Pratite nas
© 2026 Hype TV
Home » “Moguće UKIDANJE TROLEJBUSA U BEOGRADU, novi kružni tok kod Sajma”: Šapić o planovima za 2025. godinu
DRUŠTVONEWSNOVOPOLITIKAVESTI

„Moguće UKIDANJE TROLEJBUSA U BEOGRADU, novi kružni tok kod Sajma“: Šapić o planovima za 2025. godinu

25.12.2024 | 11:59
DRUŠTVO NEWS NOVO POLITIKA VESTI
Vreme čitanja 6 min.
Podeli

„Moguće ukidanje trolejbusa u Beogradu, novi kružni tok kod Sajma“

"Moguće ukidanje trolejbusa u Beogradu, novi kružni tok kod Sajma"
Foto: A.K./ATAImages

Foto: A.K./ATAImages

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić na današnjoj konferenciji za novinare, a uoči usvajanja novog budžeta, govorio je o planovima gradske uprave za narednu godinu.

Šapić je kazao da je princip, kao kod velikih kompanija, da se presek, odnosno rebalans budžeta radi nekoliko puta godišnje. Kao i da iskorišćenost budžeta bude što efikasnija i bolja.

– S obzirom na to da se Skupština grada sastaje na svakih mesec i po dana u proseku, ostaje mogućnost za preraspodelu sredstava. To znači da se ni od jednog projekta koji je najavljen nije odustalo, bez obzira na to šta piše u stavci za opredeljena sredstva u budžetu – počinje Šapić, pa dodaje:

„Moguće ukidanje trolejbusa u Beogradu, novi kružni tok kod Sajma“

– Ako postoji pozicija u budžetu, postoji i šansa, a u zavisnosti od okolnosti ne možete u određenim terminima da započnete neke stvari. Ni od jedne stvari o kojoj sam govorio nismo odustali, niti ćemo odustati. Kad budemo odustali od nečega, javnost će biti obaveštena i reći ćemo zašto smo odustali.

Od 1. januara, podseća Šapić, počinje da se primenjuje socijalna mera besplatnog prevoza.

Nastavlja se plaćanje vrtića od strane grada, a sledeće godine planirano je projektovanje još 20 vrtića.

– Devedeset miliona evra nas koštaju besplatni vrtići – kazao je Šapić.

Subvencije za privatne vrtiće su 33.000 dinara, a 3.000 dece više upisano je u vrtić u poslednjih godinu dana.

– Čak i u vreme komunizma se vrtić plaćao. U naše vreme se ne plaća – kazao je Šapić.

Spomenuo je i đačku pomoć, novogodišnje poklon vaučere, besplatne bazene… Sve tu to mere koje ostaju.

Besplatne su i usluge socijalne zaštite – personalni asistenti i lični pratioci, što je mera koja ostaje i naredne godine.

– Koliko još gradova na svetu, u Evropi, da ne kažem u regionu, obezbeđuje ovakve stvari – upitao je Šapić.

Infrastruktura i saobraćaj: Kružni tok u Bulevaru vojvode Mišića

Nastavljau se rekonstrukcije ulica.

– Unapređujemo saobraćaj koliko god nam to uslovi dozvoljavaju – kazao je Šapić i istakao da je obnovljeno preko 500 ulica.

– Proširujemo ulice i bulevare, menjamo kontekste ulica. Karađorđeva ulica je sada prava magistrala. Čekamo Bulevar patrijarha Pavla. Nadamo se da ćemo moći da proširimo i deo Bulevara vojvode Mišića i Drajzerovu ulicu, ako nam službe zaštite dozvole proširenje kod Miloševog konaka.

Radiće se i kružni tok u Bulevaru vojcvode Mišića na pravcu od Sajma ka Savskoj, odnosno Gazeli.

Nastavlja se i sa izgradnjom parking mesta i ulaganjem u javni prevoz.

– Pokušaćemo do kraja mandata i neću odustati od toga da sav tramvajski saobraćaj obnovimo, da svi autobusi budu novi. Ono što ćemo na ovoj skupštini dati mogućnost gradu da pređe s trolejbuskog na električna vozila. Ja mislim da trolejbuska infrastruktura i mreža je nešto što koči razvoj grada, da nam ne omogućava da menjamo linije u skladu sa razvojem glava“, kazao je Šapić i istakao da je to i estetsko pitanje s obzirom na mrežu koja zatvara nebo.

On je kazao da će biti kupljeni ili novi trolejbusi ili autobusi, a o tome će odlučivati Skupština grada.

Najavio je i spajanje autobuske i železničke stanice na Novom Beogradu.

„Fristajler“ ne može lako da se izvadi

Kada je u pitanju splav „Fristajler“, Šapić je kazao da njegovo izvlačenje nije lako.

– U toku je uklanjanje, ali je to nebezbedno i veoma teško. Izuzetno je skupo i komplikovano, moraju da se ispoštuju sve bezbednosne i zakonske procedure, da se ne bi dogodila neka tragedija, da neko ne strada – kazao je Šapić.

Komulano-bezbednosne stanice

Poboljšanje bezbednosti u Beogradu na lokalnom nivou radi se u skladu sa zakonskim mogućnostima.

– Grad će da ima centralni video nadzor svih školskih dvorišta, sa softverom koji vas upozorava na hladno, vatreno oružje ili neki tvrd predmet. Sve te komunalno-bezbednosne stranice biće povezane sa školom i vrtićem u toj zoni – kazao je Šapić.

Međutim, problem je što „Beli“ nemaju dovoljno kapaciteta, pa je planirano plaćanje ovlašćenih, kvalifikovanih pripadnika obezbeđenja.

– To nije parapolicijska služba. To je dodatan nadzor, da budemo produžena lica policije, ne da hapsimo, već da obavestimo policiju ako bude potrebe. Ne pravimo paraformaciju, jer ne možemo da je napravimo – zaključio je on.

Hype tv.rs/M.K.

SVE SAD! VAŠ HYPE TV

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM.

OZNAKE:aleksandar šapićBeogradGrad Beogradgradonacelnik
Podeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Threads Email Copy Link Print
Prethodna objava Od danas VELIKE PROMENE u rijalitiju! Takmičari na velikim mukama, EVO ŠTA IH ČEKA
Sledeća objava BEZ STRUJE OSTALO 50.000 DOMAĆINSTAVA! Sneg izazvao velike kvarove – evo gde je najteže!
Nema komentara

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas

FacebookLike
InstagramFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow

Najnovije

Mira Škorić: Biću prava veštica u „Hype zvezdama“

ATMOSFERA DOVEDENA DO USIJANJA! Saša Mirković se oglasio pre početak NAJSPEKTAKULARNIJEG muzičkog takmičenja „HYPE ZVEZDE“ (VIDEO)

Advokat Kajmakoskog o pevačevoj otmici: Otkrio nove detalje o osumnjičenima

GENIJALNI POTEZ PREDSEDNIKA VUČIĆA: SRBIJA EVAKUISALA NE SAMO SVOJE, VEĆ I GRAĐANE BIH, HRVATSKE I SEVERNE MAKEDONIJE IZ PAKLA NA BLISKOM ISTOKU! Avion Air Serbia sleteo u Beograd

DOKTRINA MOĆI SAŠE MIRKOVIĆA: „Ja sam primarijus estrade, profesor doktor za sve koji glume menadžere!“ HYPE ZVEZDE pišu istoriju!

Košarkaši Dubaija dočekuju Crvenu zvezdu u Sarajevu

Ne propustite

OVO SU UBIJENI AMERIČKI VOJNICI: Nikol je trebalo da se VRATI KUĆI kroz par dana, suprug joj govorio da će DESITI NEŠTO LOŠE! (FOTO)

CRNA HRONIKA VESTI

Avion iz Dubaija sa putnicima iz čitavog regiona sleteo na Aerodrom Tivat

DRUŠTVO VESTI

„NE MOGU OVAKVA DVA DA SE RODE, PREVIŠE BI BILO ZA OVU PLANETU“ Aca Lukas bez dlake na jeziku na snimanju „Hype Zvezda“, evo koliko sati dnevno spava

SHOWBIZ VESTI

PREDSEDNIK VUČIĆ SUTRA SA RUSKIM AMBASADOROM! Važan sastanak u Predsedništvu Srbije

POLITIKA VESTI
Prikaži više
Gde gledati HypeTV

ČITAJTE NAS I NA HYPE TV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na društvenim mrežama Instagram, Facebook, Threads, TikTok!
  • Impresum
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
Pratite nas
2026 © Hype TV
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?