Background adbanner
calendar

Sreda 4. Jun, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
CELA NACIJA SKANDALIZOVANA NOVIM ZAHVATOM TAMARE ĐURIĆ! Ubrizgavala injekcije i u kolena, ovo niko nije video do sad ČOVEK JURIO TESTEROM LJUDE PO BEOGRADU! Skandalozna DRAMA u prestonici, prolaznici dovikuju UPOMOĆ VUČEVIĆ O DOLASKU U ZVEZDU: I u meni nekad proradi ta želja, navijači… RAZORAN ZEMLJOTRES OD 5,7 RIHTERA! Pogođeno ostrvo, ljudi IZBEZUMLJENI NAŠ PEVAČ BOLOVAO OD TEŠKE DEPRESIJE! Šest meseci nije ustajao iz kreveta, otkrio detalje pakla: „Bilo je suza svaki dan…“ ĐINA DŽINOVIĆ KRENULA MELININIM STOPAMA! Zaposlila se u maminoj firmi, sve podelila JAVNO SVETSKA MUZIČKA ZVEZDA OTKRILA DA BOLUJE OD RAKA! Obratila se potresnom porukom, fanovi OČAJNI U akciji MUP-a R.Srbije otkrivena poreska utaja od 2 miliona evra kineske kompanije u Boru ŽENA DARKA LAZIĆA SE VRATILA NA NJIVU! Ceo dan se bavila poljoprivredom, pa se POŽALILA (FOTO) HUMANOST NA DELU! Dejan Dragojević posetio dečaka koji boluje od teške bolesti, iskazao svoje oduševljenje: „Moj drugar je NAJHRABRIJI i NAJJAČI ČOVEK NA SVETU!“ MILENA KAČAVENDA KOLABIRALA! Počela da GUBI SVEST nakon svađe sa Munjezom, učesnici joj pritekli u POMOĆ ALBANAC KOJI JE BIO NA JNA 2014: Svi su nas tukli i jurili, to nismo očekivali; Mi smo uzvratili gostoprimstvom Predsednik Vučić čestitao Liju pobedu na izborima za predsednika Južne Koreje STEFANI DOŽIVELA SLOM ŽIVACA! Munjez ne prestaje da je TERORIŠE, ona mu zapretila: „Razbiću ti glavu!“ EVO ŠTA JE JOŠKA BROZ DOBIO IZ TITOVOG TESTAMENTA! Bio razočaran raspodelom, pa otkrio: „Uzimali su sa Belog dvora kako su stigli“ ANELI HOĆE DA UHVATI LUKU NA DETE?! Nije popila tabletu na vreme, beba na PUTU

OPREZ! OVA APLIKACIJA ZA ANDROID KRIJE OZBILJNU PRETNJU! Milioni je imaju, odmah potražite pomoć ako uočite nešto SUMNJIVO!

Objavio: RHT
09/12/2024 11:51 PM

OPREZ! OVA APLIKACIJA ZA ANDROID KRIJE OZBILJNU PRETNJU! Milioni je imaju, odma potražite pomoć ako uočite nešto SUMNJIVO!

Istraživači Citizen Lab-a otkrili su novi malver za Android analizirajući softver koji je ruska Federalna služba bezbednosti (FSB) instalirala na mobilnom telefonu ruskog programera koji je nakon petnaest dana pušten iz pritvora gde je bio zbog navodnih donacija za Ukrajinu.

Foto: pixabay

Nakon incidenta njegov telefon je zaplenjen, da bi kada je ponovo dobio pristup svom mobilnom uređaju, on posumnjao da je ruska vlada manipulisala uređajem koji je pokazivao neobično ponašanje i prikazivao obaveštenje: „Arm cortex vx3 synchronization“. 

Citizen Lab je sproveo forenzičku analizu, i potvrdio da je na uređaju instaliran špijunski softver. Softver je imitirao legitimnu, popularnu Android aplikaciju „Cube Call Recorder“, koja ima više od 10 miliona preuzimanja na Google Play.

Međutim, za razliku od legitimne aplikacije, špijunski softver ima pristup širokom spektru dozvola. Koje mu omogućavaju neometan pristup uređaju, a napadačima da prate aktivnosti na telefonu.

Citizen Lab kaže da je malver nova verzija Monokle-a, koji je otkriven 2019. godine. A koji je razvio Centar za specijalne tehnologije sa sedištem u Sankt Peterburgu. Takođe je moguće da je novi malver otkriven na uređaju ruskog programera novi alat koji koristi delove Monokle koda kao svoju osnovu.

APLIKACIJA ZA ANDROID

Špijunski softver koji je FSB implantirao u telefon programera može da prati lokaciju. U stanju mirovanja uređaja, pristupa SMS porukama, listi kontakata i stavkama kalendara. Snima telefonske pozive, aktivnosti na ekranu i video (preko kamere), izvlači sa uređaja poruke, fajlove i lozinke. Zatim snima pritisak tastera da bi ukrao osetljive podatke i lozinke, pristupa porukama iz aplikacija za slanje poruka. Instalira aplikacije, krade lozinke sačuvane na uređaju, kao i lozinku za otključavanje uređaja.

Citizen Lab napominje da malver ima većinu funkcionalnosti špijunskog softvera. I šifrovane fajlove sa naizgled nasumičnim imenima kako bi se komplikovalo otkrivanje.

Analitičari takođe navode da su pronašli reference za iOS u kodu špijunskog softvera. Što ukazuje na mogućnost da postoji i verzija koja radi na Apple iPhone uređajima.

SVE! SAD! VAŠ HYPE TV

Hypetv.rs/N.Š.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner