Background adbanner
calendar

Sreda 11. Jun, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
„OTIŠLA SAM TAMO SAMA“ Aleks o HAPŠENJU U TURSKOJ gde je radila SUPERLIGAŠ SE NE ŠALI! Potpisao i reprezentativac Srbije! U PONEDELJAK POČINJE PETROVSKI POST! Evo kojih strogih pravila se moramo PRIDRŽAVATI ŠTA SE OVO DEŠAVA SA DECOM? Dečak (12) napravio listu za ODSTREL u svojoj školi – uzor mu bila tragedija u GRACU?! OPLJAČKAN POZNATI GLUMAC! Iz kuće mu odneseno OVO, a šteta je 3.500 evra! SOFIJA JANIĆIJEVIĆ NE ŽELI VIŠE DA KRIJE SVOJA OSEĆANJA! Sve čini da pridobije NJEGOVU pažnju! BRAK MARIJE MIKIĆ U KRIZI?! Pevačica i njen muž više ne žive na istoj adresi – OGLASILA SE PRIZNALA CELU ISTINU! NOVI SELEKTOR KRENUO POBEDOM! Srbija PREOKRETOM srušila rivala u Ligi nacija! „RAZVOD ANE I BASTIJANA JE MARKETINŠKI TRIK“ Skandalozne tvrdnje procurele u javnost – oni ih totalno raskrinkali! “JA SAM SE SAM PRIJAVIO POLICIJI” Novi detalji u slučaju ubistva pevačice Jelene Marjanović ANĐELA ĐURIČIĆ IZGUBILA PROTEKCIJU KOD PRODUKCIJE?! Drugoj osobi se namešta pobeda, sada je SVE JASNO „OTIŠLA SAM JER SAM NAUČILA LEKCIJU“ Objava bivše žene Milana Kalinića napravila haos na društvenim mrežama! BRED PIT SE ODREKAO DECE! Usvojenog sina uhvatio u STRIPTIZ klubu MRTVOG PIJANOG, pa ga IŠAMARAO – skandal nad skandalima KREĆE BITKA ZA KUP! Loznica domaćin bokserskog SPEKTAKLA! ANABELA U DVE REČI SASEKLA ONO ŠTO JE VESNA ĐOGANI REKLA! Oglasila se, pa otkrila da li je Slađa bila neverna Đoletu! RAZORAN ZEMLJOTRES POGODIO HALKIDIKI! Oštećeni manastiri na Svetoj gori – pukotine po crkvenom inventaru (FOTO)

Velika TUGA u Britaniji: Kraljica Elizabeta zauvek napušta BAKINGEMSKU palatu!

Objavio: RHT
08/03/2022 11:00 AM

Kraljica se konačno preselila tamo gde je sa suprugom provela poslednje mesece njegovog života.

Foto:Printscreen/Profimedia

Elizabeta II će 21. aprila ove godine napuniti 96 godina. U Velikoj Britaniji su već u punom jeku pripreme za proslavu kraljičinog rođendana i njenog platinastog jubileja – 70 godina na tronu. U čast važnog događaja, kraljica je objavila pismo Britancima.

„Tokom proteklih sedam decenija bili smo svedoci izuzetnog društvenog, tehnološkog i kulturnog napretka koji je svima nama bio od koristi. Imala sam sreće što sam imala podršku svoje voljene porodice. Takođe sam imala sreće što sam u liku princa Filipa imala partnera koji je bio spreman da ponosno nosi titulu supružnika i podnese bilo kakvu žrtvu “ piše Elizabeta II.

Foto:Printscreen/Tanjug/AP

Planirano je mnogo raznih događaja, ali ih kraljica najverovatnije neće posetiti. Ne radi se samo o Elizabetinim godinama, već i o njenom zdravstvenom stanju – nedavni kovid i stalni stres koji je zadesio Vindzdoru u poslednjih nekoliko godina ozbiljno su je uzdrmale. Sada je kraljici potreban mir i tišina. Iz tog razloga je zauvek napustila svoj glavni dom – Bakingemsku palatu.

Britanski mediji javljaju da će princ Čarls i njegova supruga Kamila Parker-Buls postati novi stanovnici nekadašnje rezidencije Njenog Veličanstva – to će se desiti nakon što kraljičin najstariji sin zvanično preuzme tron.

O tome se u poslednje vreme sve više govori. U stvari, sama Elizabeta II je jasno stavila do znanja da počinje da prenosi vlast na svog sina Čarlsa. Mnogi Britanci ne kriju da su uznemireni ovom odlukom – voleli bi da na čelu zemlje vide mladog kralja, princa Vilijama.

Međutim, može se desiti i da, prihvativši krunu, Čarls je odmah prenese na svog najstarijeg sina. Ali to neće biti uskoro, ali za sada je sva pažnja usmerena na 95-godišnju kraljicu, koja se konačno preselila u zamak Vindzor. Ovde je u osnovi živela od aprila 2020, kada je pandemija koronavirusa pogodila svet i kada je Elizabeta II, zajedno sa princom Filipom, bila izolovana u zamku.

Foto:Printscreen/Tanjug/AP

Prema izvorima bliskim kraljevskoj porodici, zamak Vindzor budi u duši Elizabete Druge mnogo toplih uspomena na prošlost – a posebno na pokojnog supruga princa Filipa, koji je sahranjen u kapeli Svetog Đorđa na tlu zamka.

Izvor: HYPETV.RS/NajŽena

Ostavite komentar

Obavezna polja su označena sa * Vaša adresa neće biti vidljiva drugim korisnicima.

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner