Background adbanner
calendar

Sreda 27. Avgust, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
„SAMO DA NE UBIJU JEDNO DRUGO…“ Saška Karan za Hype TV o Ani i Raletu: Otkrila da ga dugo poznaje, pa poručila: „Definitivno sam protiv NASILJA!“ OBISTINILA SE VIZIJA MELANIJA TRAMP! Svet u šoku od ovih reči – pre 26 godina ZNALA JE ŠTA JE ČEKA! PROGRAMSKA ŠEMA HYPE TV ZA ČETVRTAK 28. AVGUST 2025. GODINE! Ne propustite emisiju “MLIN SA MEMOM” od 22 časova! SRBI SUTRA SLAVE VELIKU GOSPOJINU! Na ovo crveno slovo zabranjeno je više stvari 1.SEPTEMBRA STARTUJE NOVA NOĆNA LINIJA! Svi koji planiraju put aerodroma, mogu da odahnu! ĐINA HITNO ZAVRŠILA NA INFUZIJI! Ćerka Harisa Džinovića prikovana za krevet! (FOTO) CRNOGORCI MUČILI ŠAMPIONA SVETA, PA SE RASPALI: Kad se Obst zapali, nema ti pomoći VUK MOB OSTAO BEZ DEVOJKE?! Ona sve obelodanila na društvenim mrežama „STAVIO MI JE NOŽ POD VRAT I HTEO DA ME ZAKOLJE!“ Sandra Akva otkrila detalje TRAGIČNOG DOGAĐAJA: „Nije bilo ni dometa, kod granice…!“ GLUMICA UHAPŠENA ZBOG SUMNJE DA JE ZLOSTAVLJALA DETE: Ovo su svi detalji SRBIJA NA UDARU PAKLENOG TALASA! Evo šta nas očekuje u septembru! DUGO STE SANJALI O OVOME: Velika sreća dolazi za 4 horoskopska znaka! NOVA OBJAVA ANELI AHMIĆ SVE JE RAZBESNELA! EKSKLUZIVNO PREDSEDNIK VUČIĆ ZA EURONJUS: „Moja ponuda stoji – jednog dana moraće da razgovaraju sa mnom“ REGISTROVAN ZEMLJOTRES JAČINE 6 STEPENI! Evo gde je bio epicentar, ovo su detalji CITY HYPE! Sandra Čaprić besna zbog optužbi da je ukrala bakšiš! Otkrivamo sve tajne sukoba Ane i Raleta! (VIDEO)

UMRO ROBERTO KAVALI! Čuveni italijanski dizajner preminuo u 83. godini!

Objavio: RHT
12/04/2024 8:57 PM

Umro Roberto Kavali!

Photo: Profimedia/Umro Roberto Kavali!

Slavni italijanski modni kreator, Roberto Kavali, preminuo je danas u 83. godini.

List „Korijere dela sera“ objavio je da je Kavali bio dugo bolestan. Poslednjih nekoliko nedelja njegovo stanje se pogoršavalo.

U svetu mode postao je pozant po svom netrivijalnom, svetlom stilu.

Photo: Profimedia

On je prvi put lansirao svoj brend 1970. godine i razvio inovativni proces štampe na koži i teksasu, izgrađujući globalni modni i životni biznis sa svojim inovativnim smelim animalističkim printovima, džinsom ukrašenim draguljima i seksi haljinama.

Njegovo bogatstvo navodno vredi 500 miliona dolara. Nedavno je, u svojoj 82. godini postao otac šestog deteta, koje je dobio sa svojom 38-godišnjom devojkom iz Šveđanke Sandrom Nilsson.

Karijera

– 1970. bio sam dizajner broj jedan na svetu; ljudi poput Armanija nisu bili ništa pored mene. Sada, ako mi je preostala još jedna želja u životu, to je pronalaženje nove tkanine koja je raznovrsna i divna kao teksas  – kaže kralj mode Roberto Kavali. 

To može izgledati kao neobična izjava, ali Roberto Kavali nije običan čovek. Tokom karijere koja je trajala skoro šest decenija, otvoreni maestro italijanskog stila pokazao se kao titan u svetu mode koji se žestoko nadmeće, pretvarajući svoje ime u svetski brend. Takođe, okupljajući sledbenike koje čine neke od najglamnijih svetskih ličnosti, uključujući Viktoriju Bekam, Šeron Stoun i Madona.

Photo: Profimedia

Čovek čiji su blistavi, ženstveni dizajni učinili da mu je poznato, rođen je u Firenci 15. novembra 1940. Odrastao je u kreativnom okruženju i veran porodičnoj tradiciji. Njegov deda je bio proslavljeni italijanski umetnik – upisao se u lokalnu umetnost institut kao mladić.

Tamo se specijalizovao za dizajn tekstila, ušavši u svet mode kada je serija cvetnih printova na pletivama koje je dizajnirao kao student privukla pažnju velikih italijanskih proizvođača čarapa.

Do svojih ranih 30-ih on se etablirao u Parizu uz naručivanje od Hermesa i Pierre Cardina i debitovao je sa svojom prvom kolekcijom. Glamurozni dizajni su se pokazali popularnim kod džet seta, a 1972. je otvorio svoj prvi butik u St Tropeu.

Hypetv.rs/E.B.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner