Prema podacima međunarodne organizacije „Mensa“, Srbi su tokom 2023. godine bili na listi najinteligentnijih nacija na svetu. Članovi ove organizacije predstavljaju natprosečno inteligentne osobe, a rezultati testiranja pokazuju da se stanovnici Srbije ističu u ovoj oblasti.

„Svaka nacionalna organizacija ‘Mense’ vodi evidenciju o broju članova i kandidata koji pristupaju testiranju IQ-a. Oni koji ostvare uslov za članstvo u ‘Mensi’ čine statistički samo 2% populacije. Imamo vrlo dobru prolaznost na testu“, izjavila je Aleksandra Borović, predsednica „Mense“ u Srbiji.
Na testiranje često dolaze osobe koje već tokom školovanja ili rada primete da brže razmišljaju od svojih vršnjaka.
„Može da se testira svaka osoba koja ima najmanje 17 godina, a organizacija ‘Mensa’ omogućava testiranje najviše tri puta u životu“, dodala je Borović.
BONUS VIDEO:
hypetv.rs