Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se nakon završenog govora na sednici GS UN.

On je rekao da je jasno poručio Antoniju Guterešu da ćemo podržavati agendu za budućnost, i doprinos koji je dat ostvarenju principa UN.
– Imali smo jedan dobar razgovor oko KiM, i upoznao sam ga sa situacijom. Sada ću se naći sa podpredsednikom Kine Hanom Žengom, pa sa Miroslavom Lajčakom. Imaću i nastup na NewsMaxu, duga je noć – rekao je predsednik.
Kaže i da mnogi sada razgovaraju da je Vučić zaostao u prošlosti, dok su ga iz malih zemalja mnogi lideri pozdravili.
– Da li će to doprineti bilo čemu, neće, ali će osnažiti poziciju Republike Srbije. A to je da znaju da znamo, i da razumeju da mi razumemo. Da ne pokušavaju da misleći da ne shvatamo ili ne razumemo, da dobiju ono što hoće – kaže Vučić.
– Ja sam u UN rekao sve što mislimo i radimo, možete da kažete ne sviđa mi se vaš govor, ali mi imamo svoju politiku, to neće pomerati kule i gradove, ali dolaze neka druga vremena. Srbija ima samostalnu politiku. Narod i građani Srbije imaju svoju vladu koja u njihovo ime vodi politiku. Naše je da radimo svoje i čuvamo svoje. Dolaze neka druga vremena – kaže on.
Mogli ste da čujete i predsednika Gvineje i Burundija, i drugih zemalja, vetar slobode se oseća svuda u svetu, ističe Vučić.
– Svi kažu da nisu ni pro-amerikanci, ni pro-rusi, već da su Afrikanci ako su iz Afrike, i da imaju svoju politiku. Ponovo se širi talas slobode svetom, i neće se to lako zaustaviti – rekao je predsednik.
Predsednik je rekao da se neće promeniti to što veliki rade šta hoće.

Govoreći o problemima u prenosu njegovog govora na RTS, on kaže da je siguran da nije u pitanju „sabotaža“, već javašluk i nepripremljenost.
– Ne verujem u teorije zavere, iako su i oni nekada, jednom u sto puta, u pravu. Što se tiče svih drugih stvari, ja mislim da je mnogo važnije za nas da se spajamo i razgovaramo sa ljudima, da radimo ono što moramo da radimo – kaže on.
Vučić je dodao da je zabrinut zbog situacije na KiM, i da je imao bezbrojne sastanke sa predstavnicima SAD, i da je iskazao ogromnu zabrinutost i strah.
– Predstavnicima SAD iskazao sam ogormnu zabrinutost i strah zbog mogućih budućih događaja na KiM zbog Kurtijevih poteza.
Na izjavu Petera Stana da se mora formirati ZSO što pre, Vučić je kratko rekao: „Dobro jutro, Kolumbo“.
– Oni hoće da se ja ne osvrćem na bombardovanje, na proglašenje nezavisnosti Kosova, da prestanem da se okrećem prošlosti. Oni hoće da mi sve to stavimo u jedan fajl i priznamo Kosovo. Ako to neću da uradim, onda će imaju svoje neke organizacije njihove koje mogu da reaguju – kaže Vučić.
On je prokomentarisao i hapšenje albanskog lobiste kongresmena Boba Menendeza.
– Vidite kako to ide, lopovi uvek od sebe prvo polaze. Videli ste kako je govorio, tu je jasno bilo da ne govori iz ubeđenja, kada je podržavao Albance – rekao je predsednik.
Kaže i da njegova majka uvek govorila da prvo skoči, pa da kaže hop, komentarišući pisanje hrvatskih medija o dogovoru opozicije.
– A oni samo hop, hop, hop. Pišu i kako ne izdvajamo novac za inovativne lekove. Izdvajamo više novca nego ikada, i to ćemo pokazati, te brojke. A imamo pare i da izdvajamo za stadione, bolnice, crkve – kazao je on.
Govoreći o tome što je Zoran Milanović pozvao sve članice UN da priznaju Kosovo, Vučić je poručio sledeće:
– Ajde, video sam kako su svi stali u red da priznaju. Videla žaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu – kaže kratko predsednik.
SrbijaDanas
hypetv.rs
