Background adbanner
calendar

Utorak 17. Jun, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
Slavimo četiri sveca! Ovo mesto obavezno posetite za dobro zdravlje Dnevni horoskop za utorak, 17. jun: Rakovi na ivici da eksplodiraju, Bikovi isto pod tenzijom OVE KUĆNE BILJKE MOGU IZAZVATI TROVANJE I PARALIZU! One su opasnost iz saksije! DA LI JE BELA ČOKOLADA ZAISTA PRAVA ČOKOLADA? Ovo je istina! STRAVIČNA SVAĐA STEFANA KARIĆA SA OVIM RIJALITI UČESNIKOM! Popustile im kočnice pred kraj! PAVLE OTKRIO SVE O SUOČAVANJU SA GASTOZOM! Nakon obelodanjene afere sa Anđelom, rešio da konačno STAVI TAČKU NA SVE! „KAD BI MANJE LAGALA I MANJE BILA ZLA…“ Asmin bez milosti o Aneli, nikad žešće UDARIO NA NJU! OVA ČETIRI ZNAKA ZODIJAKA ČEKA NEVEROVATNA SREĆE OVOG LETA: Napokon će upoznati ljubav svog života! OVO JE MAJKA SLOBODE I DRAGANE MIĆALOVIĆ Udala se za poznatog GLUMCA, a evo šta je NASLEDILA od njega! UROŠ STANIĆ U BOLNICI! Isplivala slika na mrežama, ljudi ŠOKIRANI (FOTO) ZEMLJOTRES RUŠI SVE PRED SOBOM! Evo koja država je POGOĐENA, nadležne službe prate SITUACIJU POMIRILI SE TERZA I SOFIJA?! Ne mogu jedno bez drugog, Sofija presekla: „Nikad ne reci nikad…“ DEČAKU PREKO VIBERA STIGAO CENOVNIK KOKAINA – OBRATITE PAŽNJU na telefon svog deteta, mnogima na Balkanu poslate JEZIVE PORUKE! (FOTO) „DOŠLA JE KOD MENE I UZELA VELIKU LOVU“ Zorica Marković RASKRINKALA NAŠU PEVAČICU, nije mogla više da ćuti! NEVREME STIŽE U SRBIJU – KIŠA SA GRMLJAVINOM! Temperatura skače i do 33 stepena, ali biće NESTABILNO SANDRA ČAPRIĆ NIKAD IZAZOVNIJA! Pevačica obukla tesan brus, S*SE samo što ne ISPADNU (FOTO)

BUGARSKA: Kontroverzni biznismen i bivši predsednički kandidat Aleksej Petrov ubijen u Sofiji!

Objavio: RHT
17/08/2023 3:23 PM

Aleksej Petrov bio je bivši tajni agent i vladin savetnik za borbu protiv organizovanog kriminala koji je uspeo do sada izbeći najmanje dva atentata. Poslednjih godina postao je istaknuti privatni preduzetnik u Bugarskoj.

Video screenshot

Bugarske vlasti saopštile su kako je Aleksej Petrov, bivši tajni agent koji je postao preduzetnik, ubijen iz vatrenog oružja usred dana u Sofiji, javlja srpska novinska agencija SIA.

Petrov je izbegao ranije pokušaje atentata na njega u Bugarskoj, saopštile su vlasti.

Visoki zvaničnik Ministarstva unutrašnjih poslova Petar Todorov izjavio je novinarima kako je Petrov bio u šetnji glavnim gradom Bugarske Sofijom sa ženskom suputnicom kada je „ispaljen hitac“. Žena je, kako se saznaje, takođe povređena u ovom oružanom napadu.

Petrova karijera kao na filmu od tajnog agenta do preduzetnika i vladinog savetnika bila je simbol tranzicije njegove zemlje iz komunizma u demokratiju.

Na njega su bila izvršena dva prethodna pokušaja ubistva, jedan 2002. godine, kada je navodno ranjen usred rata protiv droge, i napad 2015. godine, iz kojeg je izašao nepovređen.

Veze sa organizovanim kriminalom

Posljednjih godina 61-godišnjak je vodio jednu od najvećih osiguravajućih kuća u zemlji. Takođe je bio savetnik šefa Državne agencije za nacionalnu sigurnost.

Nazvan „Traktor“ zbog svog beskompromisnog karaktera, uhapšen je i optužen 20210. za vođenje kriminalne bande koja se bavi iznudama, reketiranjem, trgovinom drogom, pranjem novca i utajom poreza.

Petrov je pušten uz jemstvo i na kraju oslobođen optužbi. Godine 2011. neuspešno se kandidovao za predsednika Bugarske.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner