Background adbanner
calendar

Subota 28. Jun, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
STRAVA I UŽAS U PORODIČNOJ KUĆI U KALUĐERICI! Ubio suprugu (58), a onda nastavio krvavi pir! OVE STARE SRPSKE OBIČAJE ĆE ZORICA I KEMIŠ ISPOŠTOVANI NA SVADBI! Nakon 40 godina braka ponovo krunišu svoju ljubav! VELIKE GUŽVE NA GRANICAMA: Evo koliko čekaju putnička i teretna vozila „SVAĐAJU SE PO DVA SATA, PA JE J*BE“ Anđela i Gastoz BILI INTIMNI, POKUŠALI SVE DA PREVARE! „GDE TI JE BURMA?!“ U jeku vesti o razvodu Marija Mikić skinula venčani prsten – PA TO POKAZALA JAVNO! VANDREDNO OGLAŠAVANJE SELEKTORA SRBIJE! Piksi se OBRATIO Sergeju, ali i ostalim Orlovima! MINISTAR MALI: „Danas više nego ikada važno da sačuvamo mir i nastavimo da gradimo Srbiju“ PODATAK KOJI ĆE VAS ŠOKIRATI! Evo koliko je zapravo VISOKA Neda Ukraden ANJA MIT U DRUGOM STANJU! Glumica ponosno pokazala trudnički stomak (FOTO) VELIKO SLAVLJE U DOMU SANJE MALETIĆ! Danas je za nju poseban dan: „To mi se desilo na Vidovdan“ PREDSEDNIK VUČIĆ SE UPRAVO OGLASIO: „Upravo iz predsedništva!“ TRAGIČNA VEST ZATEKLA JANJUŠA! Oglasio se tužnom porukom povodom NJENE SMRTI! ISPOVEST ŠOKIRALA CEO SVET! Legenda svetskog rukometa ima RAK! „Otpašće mi kosa“! (VIDEO) „VOLEO BIH DA DO NASILJA NE DOĐE, ALI…“ Oglasio se Vučević iz Pionirskog parka: „Vreme je da se svira kraj“ OD JULA POSKUPLJENJE OVE VAŽNE USLUGE! Evo koliko ćemo morati novca da izdvojimo BAKA PRASE POKAZAO NOVU DEVOJKU: „Došlo je vreme kada muškarac koji traži pravu ljubav..“

Porodice žrtava spremaju tužbe protiv roditelja dečaka-ubice za stravičan masakr u OŠ ‘Vladislav Ribnikar’

Objavio: RHT
10/06/2023 9:56 PM

Porodice žrtava angažovale su advokate i spremaju se za građansku parnicu protiv roditelja maloletnika koji je izvršio stravičan masakr u OŠ „Vladislav Ribnikar“ na Vračaru.

Foto: Printscreen Tvitter

Roditelji ubijenih i povređenih učenika OŠ „Vladislav Ribnikar“ na Vračaru, spremaju tužbe protiv oca i majke dečaka (13), koji je 3. maja počinio masakr u ovoj beogradskoj školi, saznaje Kurir.

Pouzdani izvor otkriva da su već angažovali advokate koji pripremaju privatne tužbe.

– Neutešni roditelji žrtava iz škole na Vračaru odlučili su da potraže pravdu na sudu i tužiće roditelje dečaka koji im je naneo nezamislivu patnju – kaže izvor Kurira i dodaje:

– S obzirom na to da dečak koji im je usmrtio decu nije krivično odgovoran jer u vreme izvršenja krivičnog dela nije imao 14 godina, i njemu po zakonu ne može da se sudi, majke i očevi ubijenih i ranjenih odlučili su da sami pokrenu postupke pred sudom.

Foto: Printscreen/Google

Podsećamo, učenik sedmog razreda je tog kobnog jutra došao u školu sa očevim pištoljima i molotovljevim koktelima. Nakon što je ušao u školsko dvorište, upucao je školskog čuvara, a zatim je u holu škole i kabinetu izvršio masakr ubivši devetoro đaka i ranivši petoro učenika i nastavnicu istorije.

Advokat Slavko Babić objašnjava da roditelji imaju pravo da podnesu tužbu protiv roditelja maloletnika. Otac dečaka se već nalazi u pritvoru zbog sumnje da je izvršio krivično delo protiv opšte sigurnosti, jer se sumnja da je obučavao svog maloletnog sina za rukovanje oružjem, a takođe nije pravilno obezbedio sef u kojem je držao pištolje za koje je posedovao dozvolu. Protiv majke dečaka takođe je pokrenut predistražni postupak kako bi se utvrdilo da li je eventualno izvršila krivično delo zapuštanja i zanemarivanja maloletnog lica.

Foto: HYPETV

Majka jedne od žrtava

Zašto ste ga obučavali u streljani?

Majka jedne od ubijenih devojčica nedavno se na Fejsbukua obratila roditeljima osumnjičenog dečaka, a svoje pismo je počela rečima: „Roditeljima nelečenog dečaka“.

– Ako nas ikad budete tražili i poželeli da kažete: „Molim vas oprostite, nismo znali bolje i mnogo nam je žao“, znate, mi više ne verujemo u ovozemaljsku pravdu, ali se trudimo da verujemo u ljudskost i istinu. Verujemo da vam je dobro poznata činjenica da je naše odeljenje 7/2 bilo izuzetno. Tragedija koja nas je zadesila je toliko strašna, bolna i nepojmljiva, da se svakodnevno borimo za udah. Misli koje će nas doživotno moriti su: „Zašto mu niste pomogli?! Zašto ste ga obučavali u streljani i kod njega razvijali i gajili tako jezive veštine pucanja i ubijanja, dok smo mi našu decu vodili na časove umetnosti i sporta?!“.

Ona je, obraćajujći se dečakovim roditeljima, napisala i: „Ako niste bili svesni svoje uloge u tragediji, onda bi morali da se osvestite“.

Navršilo se 40 dana

Porodice obeležavaju pomen

Od nezapamćenog zločina, koji je zavio u crno čitavu Srbiju, prošlo je 40 dana, a porodice žrtava obeležavaju pomen. Na groblju Lešće danas će se okupiti porodica ubijenog školskog čuvara, a povodom četrdesetodnevnog pomena dali su i čitulju.

– U svakom ćutanju se čuješ, u svakoj priči i dalje živiš, u svakom otkucaju naših srca postojiš. Silno nedostaješ! Neka te anđeli čuvaju – piše u čitulji koju je potpisala porodica D. V.

BONUS VIDEO:

(Hypetv.rs/Kurir.rs)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner