Background adbanner
calendar

Subota 13. Septembar, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
ŠOKANTAN PODATAK! Evo koliki broj obuće nosi Ćana – nekad joj je lakše da traži patike na MUŠKOM ODELJENJU ADAM ADAKTAR OTKRIO SVE O OPERACIJI OČIJU! Evo šta je RADIO SA NJIMA, mnogi će se ŠOKIRATI (VIDEO) „MAMU IM….“ Filip Đukić doživeo nervni slom pred ulazak u rijaliti, NE MOŽE DA DOĐE SEBI EVO KAKO IZGLEDA ŽENA MIKIJA ĐURIČIĆA! Rodila mu je dvoje dece, bavi se ovim poslom STIŽE PRINOVA U PORODICU DŽEHVEROVIĆ! Mlada muzička zvezda čeka SINA (VIDEO) „ČARLI KIRK JE VOLEO SRBIJU! DOŽIVLJAVAO NAS JE KAO SLOBODARSKI NAROD“ Predsednik Vučić otkrio: Trebalo je da bude moj gost u Beogradu! EVO KOJE HOROSKOPSKE ZNAKOVE JE NAJTEŽE PROČITATI! Najinteligentniji su, premazani SVIM BOJAMA SOFIA VERGARA IMA NOVOG DEČKA! Više se ne kriju, čak 14 godina je MLAĐI OD NJE (FOTO) PREDSEDNIK VUČIĆ O TERMINIMA ODRŽAVANJA IZBORA: „Podneo bih ostavku nešto ranije“ POSLE MESECI BORBE! Umro poznati voditelj, bio u komi posle operacije srca! SEKA I VELJKO OBJAVILI SREĆNE VESTI! Napravili FEŠTU u dvorištu kuće, ovo je za njih VELIKA STVAR TRUDNA MILICA TODOROVIĆ HITNO NAPUSTILA SRBIJU! Povukla se potpunom, a sada otkriveno šta se dešava sa njom „PROBALA SAM DR*GU, NISAM HTELA DA PRESTANEM“ Šokantno priznanje naše reperke: „Radio nas je…“ KIŠA, GRAD I OLUJNI VETROVI! Meteorolozi najavljuju drastično pogoršanje vremena „VOJNA PARADA JE IZRAZ NAŠE ŽELJE DA OBELEŽIMO NACIONALNI PRAZNIK“ Predsednik Vučić poručio: „Da pokažemo ljudima u Srbiji da mogu da se osećaju sigurno i bezbedno“ (VIDEO) NIŠTA OD REPRIZE BEOGRADSKOG FINALA: Turska sravnila Grke sa zemljom!

NIKAKO IH NE USISAVAJTE: Evo kako da se izborite sa najezdom SMRDIBUBA!

Objavio: RHT
17/05/2023 5:00 PM

Sezona proleća i leta pored lepog vremena donosi i brojne insekte koji u velikoj meri mogu da ugroze boravak napolju. Jedna od vrsta koja nam svima smeta jeste i smrdibuba, a osim toga što ih poslednjih godina ima više nego ranije, posebno je neprijatan i njihov miris.

Foto: Printscreen Youtube

– Na području Evrope je prvi put zvanično registrovana 2007. godine u Švajcarskoj. Od tog perioda se veoma uspešno nastanila i na području Nemačke, Italije, Francuske i Mađarske. Zbog svog širenja na druge kontinente, uspešnog prilagođavanja i šteta koje čini biljnim kulturama, proglašena je za invazivnu vrstu. Kako u našim krajevima nema mnogo prirodnih neprijatelja, klima joj kod nas odgovara i ima obilje hrane (može se hraniti na preko 100 biljnih vrsta, od povrća do ukrasnog bilja), sve je brojnija. Nije opasna po zdravlje ljudi, ali predstavlja biljnu štetočinu i može naneti enkonomske štete u poljoprivredi.

Ipak, na proleće i leto njihovo stanište je uglavnom priroda, dok na jesen, u potrazi za mestom na kom će prezimeti, masovno ulaze u naše stanove i kuće. Kako navode stručnjaci, ispuštajući specifičan miris, agregacioni hormon, privlače i druge pripadnike iste vrste na to mesto. U našim stanovima, podrumima i na drugim skrivenim mestima, neaktivne su preko zimskih meseci sve do proleća kada napuštaju svoja skrovišta i u prirodi nastavljaju svoj životni ciklus.

Foto: Printscreen Youtube

Ulazak ove štetočine u naše domove najlakše ćemo sprečiti ukoliko imamo mrežicu za insekte na prozorima, ipak, stručnjaci tvrde da to nije jedini spas, te treba paziti i na koji način ih ubijamo i gde ih hvatamo pri tom postupku. Jedna mera naročito je efikasna.

– Pored toga potrebno je zadihtovati i popuniti sve pukotine oko ramova prozora, vrata ili ventilacionih otvora jer koriste i najmanju pukotinu da se u nju zavuku. Insekticidi širokog spektra dejstva su efikasni protiv njih, ali nije racionalno prskati jednu po jednu jedinku (osim ako na nekom mestu zateknete veći broj). Treba ih pažljivo (da ne bi ispustile neprijatni miris koji im služi kao odbrana kada su uzmenirene) pojedinačno sakupljati i baciti ili u WC šolju ili zamrznuti u tegli ili konzervi i kasnije baciti. Ne preporučuje se upotreba usisivača, jer ga mogu usmrdeti – potvrdili su iz Zavoda za biocide.

BONUS VIDEO:

hypetv.rs / kurir.rs

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner